Junior/Elit

På Forsgårdens GK erbjuds träning för såväl den yngsta golfaren från 5 år till den yttersta elitspelaren.

Spelet golf innehåller många olika delar och på junior och elitträningen på klubben säkerställer vi att ungdomarna får all den träning som behövs. Vi har en väl genomarbetad plan för träningen som individanpassas efter behov.

Junior/Elitkommitténs verksamhet är samlad under fliken "Junior/Elit"

 

Vi som hjälper till med Junior/Elitkommittén är:

Idrottsansvarig/Pro: Lisa Fransson /lisa@forsgarden.se / 0723-253410

Pär Ivarsson / parivarsson@gmail.com / 0709648707

Anna Hyltze / annahyltze@telia.com

Sara Hägerstrand / sara.hagerstrand@saconsult.se

Marie Hansson / mhansson0@gmail.com

Boris Gulja / boris@ligarden.se

Mats Lundström / mats.lundstrom17@gmail.com

Therese Hultgren / hultgren.therese@gmail.com

Peter Wennberg / jpwennberg@gmail.com

Johan Ivarsson / ivarsson.j@gmail.com

Mats Kjellberg / matskjellberg68@gmail.com

Head Pro: Henrik Dihné / henrik@forsgarden.se / 0708-58 42 80

Titta gärna i vårt Bildgalleri där ni hittar fina bilder från olika Juniorevenemang! Klicka här